„Лудогорец“ прескочи „Царско село“, национал се контузи

„Лудогорец“ победи „Царско село“ с 2:1 в мач от турнира за Купата на България и се класира за 1/4-финалната фаза на надпреварата. „Орлите“ водеха с два гола до 60-ата минута, но след това намалиха оборотите и позволиха на домакините да върнат едно попадение, както и да създадат още няколко опасности пред колебливия на вратата Пламен Илиев. Попаденията за разградчани реализираха Мавис Чибота и Абел Анисе преди почивката, докато за домакините точен бе Дилан Мартенс. Мачът ще се запомни и с тежката контузия на национала Антон Недялков, който усука коляно при едно единоборство в средата на второто полувреме и бе изнесен на носилка.

По-рано напред в турнира продължи и ЦСКА 1948. Тимът на Красимир Балъков отстрани „Ботев“ (Пд) с 2:1 след продължения. „Никога не сме искали да коментираме съдийството, но за съжаление днес видяното беше срамно и недопустимо. Затова българският футбол няма новите Стоичков, Балъков и Пенев… Не бих казал, че се нуждаем от повече време. Над 100 фаула. Това не се случва никъде в Европа“, бесен бе наставникът на „канарчетата“ Азрудин Валентич.