сряда, 1 май 2024 г.

Али Соу заби два гола на лидера в Русия

Докато ЦСКА агонизираше в Разград и загуби с 0:1, бившият вече нападател на „армейците“ Али Соу направи фантастичен дебют в руската Премиер Лига. 26-годишният гамбийски нападател отбеляза и двата гола за новия си отбор „Ростов“, който изненада като гост лидера в класирането на руския елит „Зенит“ и се пребори за равенство 2:2 в Санкт Петербург. Мачът бе от 20-ия кръг на шампионата, а гостите играха с човек по-малко повече от половин час, след като червен картон получи Максим Осипенко в 56-ата минута.
Соу откри резултата минута преди края на първата част. След почивката домакините съумяха да обърнат. Николай Поярков си отбеляза автогол и това помогна на „Зенит“ да изравни в 73-ата минута, а само 5 минути по-късно Далер Кузяев направи резултата 2:1. В 89-ата минута обаче Соу отново бе точен и спаси тима си от поражение.
Това бе втори мач за Али Соу с фланелката на „Ростов“, но първи в първенството. Преди няколко дни той дебютира за тима си за Купата на Русия.