събота, 4 май 2024 г.

„Рома“ и „Интер“ се закопаха с шесто поредно реми (видео)

„Рома“ и „Интер“ завършиха 2:2 в дербито от 17-ия кръг на Серия „А“. На „Олимпико“ вторият и третият в класирането направиха шоу, но пропуснаха да се придвижат по-близо до лидера „Милан“.

Лоренцо Пелегрини откри за „вълците“ след рикошет в 17-ата минута, след което тоталният натиск на „Интер“ през втората част даде резултат и попадения на Шкриняр и Хакими доведоха до пълен обрат в резултата.

Тимът от Вечния град намери сили за мощен финал и в 86-ата минута Джанлука Манчини засече майсторски с глава центриране, за да донесе точката на своите.

Това е шесто поредно дерби между двата гранда (общо 175-и сблъсък), което завършва без победител.

Така „Интер“ остава втори с 37 т., но вече е с 3 т. зад градския съперник.
„Рома“ е на трето място с 34 т., Аталанта е с 31 и мач по-малко, а шампионът „Ювентус“ има 30 и два мача по-малко.