събота, 20 април 2024 г.

Австралиец даде 4 гейма на Адриан Андреев (видео)

Участието на Адриан Андреев на АТР 250 турнира в Анталия приключи във втори кръг след загуба с 3:6, 1:6 от четвъртия в схемата Алекс де Минор.

След успешното преминаване на квалификациите и първата победа в основна схема на ниво АТР този път софиянецът имаше за съперник тенисист от много по-високо ниво в лицето на ракета №1 на Австралия.

Въпреки това отново 19-годишният българин показа потенциала си и поне в началните минути на двубоя бе равностоен срещу световния №23. Много често Андреев затрудняваше съперника си на сервиса му, като доказателство затова са двата му пробива от 7 възможности.

За Андреев това бе четвърти мач в основна схема на АТР турнир и третата загуба от австралиец след тези от Матю Ебдън и Джон Милман на Sofia Open.

За него седмицата в турския курорт завършва с 32 точки за световната ранглиста, които ще му донеса скок с около 120 позиции и ще го придвижат за първи път до най-добрите 450 в света.