„Ливърпул“ продължава с издънките в Англия!

Шампионът „Ливърпул“ направи трета поредна грешна стъпка в английската Висша лига! Мърсисайдци започнаха годината със загуба с 0:1 като гости на „Саутхемптън“ в последен мач от 17-ия кръг.

На „Сейнт Мерис“ победното попадение за „светците“ падна още във втората минута и бе дело на бившия играч на „Ливърпул“ Дани Ингс.

Гостите на два пъти имаха основателни претенции за дузпа, но не получиха нито една.

Първият точен удар за „червените“ в мача дойде едва в 75-ата минута, когато Садио Мане стреля в обсега на Форстър. В 84-ата пък „светците“ можеха да затворят срещата, но удар на Ян Валери на празна врата се оказа твърде слаб.

Така тимът на Юрген Клоп няма успех в първенството от 19 декември миналата година, когато разгроми „Кристъл Палас“ със 7:0. Последваха равенства с „Уест Бромич“ (1:1) и „Нюкасъл“ (0:0).

„Ливърпул“ все пак остава на върха в класирането с 33 точки, пред „Манчестър Юнайтед“ със същия актив и мач по-малко. „Саутехмптън“ е на шеста позиция с 29, колкото имат още четвъртия „Тотнъм“ и петия „Манчестър Сити“.