петък, 29 март 2024 г.

Хамилтън докосва седма световна титла

Световният шампион Люис Хамилтън спечели Гран при на Испания и вече мисли за седма световна титла. Британецът, който стартира първи, нямаше проблеми да задържи позицията си и в нито един момент не изпусна водачеството в състезанието.

Люис се качи на подиума за 156-и път във Формула 1, което е рекорд в автомобилната надпревара. Той остави зад себе си легендарния пилот Михаел Шумахер по този показател.

Втори на повече от 24 секунди остана асът на „Ред Бул“ Макс Верстапен, а трети остана съотборникът на Хамилтън в „Мерцедес“ – Валтери Ботас. Останалите пилоти бяха затворени с поне една обиколка.

Себастиан Фетел влезе в точките, записвайки седми резултат, а другият пилот на Скудерията Шалр Льоклер се завъртя в средата на дистанцията и се прибра в бокса.

В генералното класиране води Хамилтън със 132 точки, пред Верстапен с 95 и Ботас – с 89.