петък, 19 април 2024 г.

„Юнайтед“ и „Интер“ напред в Лига Европа, Фернандеш поведе при голмайсторите

„Манчестър Юнайтед“ и „Интер“ се класираха за полуфиналите в Лига Европа.

„Червените дяволи“ надиграха трудно „Копенхаген“ с 1:0 след продължения, докато тимът на Антонио Конте се справи с „Байер“ (Леверкузен) след 2:1 в редовното време.

В Кьолн четата на Оле Гунар Солскяер имаше доста проблеми срещу коравите датчани и в крайна сметка продължи напред благодарение на дузпа в началото на първото продължение.

Влезлият в края Хуан Мата намери Марсиал, който беше повален в пеналта, а Бруно Фернандеш отбеляза от бялата точка.

Това попадение беше седмо за португалеца в Лига Европа и с него той поведе при голмайсторите в турнира.

До края английският гранд пропусна да направи победата си доста по-изразителна.

В Дюселдорф „Интер“ и Леверкузен изиграха интересно първо полувреме, а „нерадзурите“ поведоха в 15-ата минута чрез Николо Барела. 6 минути по-късно Ромелу Лукаку се пребори в наказателното поле и покачи на 2:0. Не след дълго белгиецът пропусна чисто положение и после „Байер“ намали. Кай Хаверц получи на чиста позиция и стреля между краката на Ханданович за 1:2.

Тимът от Милано получи дузпа за игра с ръка, но ВАР правилно се намеси и съдията я отмени, макар че Лукаку вече си беше нагласил топката на бялата точка.